9 najczęściej zadawanych pytań dotyczących e-learningu i platformy Spoti

Jakie są główne korzyści z wykorzystania e-learningu w firmie?

E-learning zapewnia możliwość szkolenia pracowników, partnerów i klientów bez konieczności wynajmowania sali oraz – co najważniejsze – odrywania całego zespołu od bieżących zadań.

Ponadto raz przygotowane szkolenie jest dostępne dla nowych pracowników, którzy dołączą do zespołu w przyszłości.

W jaki sposób najczęściej są wykorzystywane szkolenia
e-learningowe?

Najczęściej ta forma szkoleń jest wykorzystywana do przekazywania informacji na temat nowych produktów w ofercie, procedur, obsługi aplikacji i systemów informatycznych, zmian w prawie lub sposobów postępowania w określonych sytuacjach.

Skąd będzie wiadomo, że uczestnicy zapoznali się ze szkoleniem na platformie?

Platforma przygotuje imienny raport na temat tego, kto zapoznał się już z danym materiałem. Przeprowadza również testy, które zostaną automatycznie sprawdzone, oraz wystawia certyfikaty ukończenia dla tych, którzy je zaliczą.

Więcej informacji na temat funkcji platformy e-learningowej.

Użytkownicy, którzy będą korzystać z platformy posiadają różne komputery, tablety i smartfony. Czy nie będą mieli trudności z dostępem?

Wiemy, jak to zrobić, aby materiały mogły być oglądane na dowolnym urządzeniu niezależnie od producenta i systemu operacyjnego, z którego korzysta uczestnik szkolenia. Ponadto będzie on mógł to robić w dowolnym czasie bez konieczności odrywania całego zespołu od bieżących zadań.

A co, jeśli odbiorcy szkolenia znajdują się w różnych miastach lub krajach?

Dostęp do szkolenia będzie możliwy z dowolnego miejsca, w którym jest Internet. Jeśli odbiorcy mówią w różnych językach, to przygotujemy różne wersje językowe.

Jakie szkolenia można wykorzystać na platformie Spoti?

Najprostszy wariant to przekonwertowanie gotowej prezentacji i osadzenie w treści szkolenia. Do takiego materiały można dodać test i sprawdzić, czy każdy uczestnik zapoznał się z zawartością.

W wersji bardziej zaawansowanej do takiej prezentacji można dodać również narrację lektora i/lub materiały wideo.

Kolejny sposób to nagranie wykładu prelegenta z kamery lub nagranie dokonane podczas webinaru.

Na platformie jest dostępny gotowy kreator interaktywnych szkoleń i minigier. Możliwe jest też wykorzystanie materiałów w formie SCORM 1.2 przygotowanych w zewnętrznych programach.

Czy wszystkie osoby na platformie będą miały dostęp do wszystkich szkoleń?

To zależy od konfiguracji. Możemy określić, do których szkoleń mają mieć dostęp osoby z określonych grup szkoleniowych, działów w firmie lub zewnętrznych organizacji. Możliwe jest również udostępnianie szkoleń przez link. W tym wypadku uczestnicy nie będą musieli posiadać kont i się logować.

Czy oprócz dostępu do szkoleń uczestnicy mogą na platformie uzyskać dostęp do bazy wiedzy, wzorów dokumentów, umów i cenników.

Tak, można udostępnić takie informacje wszystkim uczestnikom albo tylko wybranym osobom przypisanym do wybranych działów.

Czy mogę jakoś nagradzać osoby, które najbardziej się angażują?

Tak, system może automatycznie nagradzać uczestników punktami, odznakami, badgami lub zdobyciem kolejnych poziomów. Informacja o uzyskanych nagrodach może być wyświetlana na profilu uczestnika.
Więcej informacji na temat grywalizacji.

Poniżej wersja poradnika prezentowana przez wirtualne avatary 3D.

Zapraszam na 20 minutowe, bezpłatne spotkanie w wirtualnym pokoju, podczas którego omówimy możliwości współpracy.

Podobne artykuły