Postępy
0% ukończone

“Podcasting, podcast, spolszczone: podkasting, podkast – forma internetowej publikacji dźwiękowej lub filmowej, najczęściej w postaci regularnych odcinków, z zastosowaniem technologii RSS.” Tyle na temat definicji mówi polskojęzyczna Wikipedia 15 października 2017 roku. Link do strony autorów.

Podczas tego szkolenia będziemy się zajmować jedynie podkastami audio. Są to audycje w formie dźwiękowej umieszczone w internecie i umożliwiające subskrybowanie. Podkasty nie potrzebują stron internetowych. Wszelkie informacje o całym kanale podkastu i o każdym odcinku zawarte powinny być w pliku RSS. Słuchacze mogą subskrybować audycje w czytnikach podkastów i w ten sposób pobierają ich treść do swoich urządzeń, lub słuchają audycji w streamingu. Prawidłowa konfiguracja pliku RSS otwiera drogę do dziesiątek czytników. Oto kilka przykładów wyświetlania kanału podkastu w czytnikach.

Twórca podkastu powinien określić sposób słuchania przez wybranie odpowiedniego dla jego audycji rodzaju podkastu. Domyślnie każdy kanał podkastu jest podkastem odcinkowym.