Zagadnienie 1, Temat 3

Rodzaje kursów online

Postępy
0% ukończone

00:00 – 00:44
Hej, dzień dobry. Istnieje wiele różnych rodzajów kursów online. Oto tylko niektóre opcje szkoleń, z którymi możesz się spotkać. Kursy uniwersyteckie. Niektóre uczelnie wyższe oferują swoje kursy online. Pozwala to uczniom na elastyczność w zdobywaniu wiedzy i zaliczaniu przedmiotu, jednocześnie dając im możliwość pracy w pełnym wymiarze godzin. Kursy te spełniają cele i wymagania założone przez administrację szkoły. Szkolenia firmowe. Wiele firm korzysta obecnie z kursów szkoleniowych online, aby przyśpieszyć proces wdrażania nowego narybku, zamiast poświęcać cenny czas obecnych pracowników na ich nauczanie. Firmy często zlecają produkcję tych kursów w firmie zewnętrznej. Szkolenia te mogą obejmować takie kwestie jak metodyka pracy

00:44 – 01:27
konkretnego stanowiska zawodowego, bezpieczeństwo w miejscu pracy, obsługa klienta, szkolenie w zakresie molestowania seksualnego i inne podmioty lub też umiejętności, których pracownicy muszą się nauczyć przed rozpoczęciem pracy w nowej firmie. Platformy e-learningowe w formie sklepów. Te koncentrują się na zapewnieniu szerokiej gamy różnych kursów online prowadzonych przez różnych nauczycieli, a wszystko skierowane jest dla odbiorcy indywidualnego. Tego typu witryny w większości mają charakterystykę tzw. Marketplace, czyli targu z kursami, na którym każda osoba chcąca sprzedać swoje kursy może to zrobić. E-learningowe strony w stylu Marketplace to takie Allegro z kursami. Taka strona jedynie pośredniczy w sprzedaży kursu między kursantem a instruktorem.

01:27 – 02:13
Zdecydowanie największą e-learningową witryną w tym stylu jest udemy.com. Niektóre takie witryny, jak na przykład Khan Academy, oferują bezpłatne kursy na różne tematy edukacyjne, takie jak geometria, rachunek różniczkowy, chemia, historia świata i inne. Ba, może nawet się przygotować do testów językowych czy nauczyć jogi. Inne zaś, tak jak na przykład Coursera, połączą się odpłatnie przede wszystkim z kursami online oferowanymi przez instytucje edukacyjne. Wiele witryn e-learningowych koncentruje się nawet na jednym temacie. Na przykład W3schools.com zapewnia bezpłatne kursy z różnych dziedzin projektowania stron internetowych i programowania komputerowego, takich jak nauka Javascript i innych języków programowania.

02:13 – 02:51
Ponownie inne platformy, takie jak chociażby wcześniej wspomniane Udemy są po prostu rynkiem zbyt dla kursów o wszystkim i są otwarte dla każdego, kto chce kupić kurs lub wystawić go na sprzedaż. Na samym końcu marki osobiste mikrofirmy. Niektóre osoby oferują własne kursy online bezpośrednio za pośrednictwem swojej strony internetowej, monetyzując w ten sposób na przykład swój kanał na YouTubie. Słynny YouTuber może mieć płatny kurs na swojej stronie internetowej, który uczy jak robić świetne filmy na YouTubie. Specjalista od marketingu cyfrowego może stworzyć kurs online na temat tworzenia udanych reklam na Facebooku.

02:51 – 02:57
Co więcej, nawet Gordon Ramsay ma własny Masterclass, w którym możesz nauczyć się gotować od niego, online, poprzez lekcje wideo.

W świecie, gdzie wszystko się zmienia w mgnieniu oka, nauka przez internet stała się jak otwarta książka pełna niespodzianek. Niezależnie od tego, czy siedzisz w kawiarni, czy odpoczywasz w domu, możesz zdobywać nową wiedzę i umiejętności – wszystko online, bez patrzenia na zegarek czy mapę. W tym artykule weźmiemy pod lupę całą gamę kursów, które czekają na Ciebie w sieci. Od prestiżowych wykładów uniwersyteckich, po praktyczne szkolenia i kreatywne warsztaty – pokażemy Ci, jak znaleźć coś, co pomoże Ci rosnąć zawodowo i pasjonować się tym, co robisz. Obejrzyj nagranie, a może odkryjesz coś, co zapali w Tobie iskrę do nauki i pomoże Ci osiągnąć mistrzostwo w wybranej dziedzinie.